In oktober 2025 opent een bijzondere nieuwe belevenis in Cultuurdorp Westergas: Amsterdam in Motion. Deze indrukwekkende show is een cadeau aan de stad, ter ere van 750 jaar Amsterdam.
Het hart van Amsterdam in Motion is een enorme maquette van 200 vierkante meter, de grootste multimediale maquette ter wereld. Hierop zie je een 15 minuten durende show over het verleden, het heden en de toekomst van Amsterdam. Je reist van het kleine vissersdorp in 1275 tot de grote wereldstad van nu, en kijkt vooruit naar hoe Amsterdam zich verder kan ontwikkelen.
Met licht, geluid en projecties wordt de maquette tot leven gebracht. Na de show kunnen bezoekers zelf rondlopen en alles van dichtbij bekijken.
Na de maquetteshow kun je verder in een interactieve tentoonstelling. Hier duik je in grote onderwerpen die spelen in de stad, zoals wonen, mode, technologie, migratie en protest. Je ontdekt hoe Amsterdam verandert, en welke rol jij daar als bewoner of bezoeker in kunt spelen. Voor scholieren en studenten komt er een speciaal onderwijsprogramma.
Amsterdam in Motion is een idee van Duncan Stutterheim. Hij werkt hiervoor samen met het Amsterdam Museum, Cultuurdorp Westergas, Monks en vele andere partners. Het Amsterdam Museum maakt samen met anderen het script en de tentoonstelling, en gaat het project ook beheren.
De show is straks te zien in de Zuiveringshal Oost, waar eerder de opnamestudio van De Wereld Draait Door zat. De locatie ligt naast onder andere Fabrique des Lumières en Theater De Krakeling.
Amsterdam in Motion is bedoeld voor alle Amsterdammers én bezoekers van de stad. Jong en oud. Met verhalen van vroeger en dromen voor de toekomst. Zo wordt het een plek waar de liefde voor Amsterdam alleen maar groeit.
Amsterdam in Motion opent in oktober 2025 in Cultuurdorp Westergas.