Amsterdam Dance Event (ADE) en Amsterdam 750 slaan de handen ineen om de 750e verjaardag van de stad te vieren. Van 22 t/m 26 oktober 2025 presenteert ADE in samenwerking met Amsterdam750 een speciaal programma waarin muziek, kunst en cultuur samenkomen.
Binnen ADE Arts & Culture, het platform waar muziek samensmelt met beeldende kunst, artistieke optredens en nieuwe ervaringen, presenteert ADE een serie ADE Arts & Culture x 750-specials. Elke ADE-dag vindt er een speciaal evenement plaats in een van Amsterdam’s iconische culturele locaties. De serie is samengesteld om de diversiteit van Amsterdam’s vele culturen en subculturen te vieren, en weerspiegelt de verbinding en community spirit die ADE en de stad bijzonder maakt.
Onder de eerste bevestigde evenementen bevinden zich twee specials op de openingsdag in het ARTIS Planetarium: één met synth-legende Suzanne Ciani en één met Julius Horsthuis x Rival Consoles. Op donderdag presenteert het Concertgebouw ‘4 the Culture’, een viering van de Surinaamse cultuur gecombineerd met elektronische invloeden. Op vrijdag start ZERØBPM, een 39,5 uur durende ambient-meditatiemarathon met 26 artiesten in de Thomaskerk, en op zaterdag volgt een bijzondere avond over de Chinese clubcultuur in het Wereldmuseum Amsterdam.
Als afsluiter markeert maandag 27 oktober de officiële 750e verjaardag van Amsterdam met een laatste speciale editie van Arts & Culture x 750: Live ambient-sessies van Young Marco, Legowelt & Mary Lake in het Concertgebouw. Een bijzondere avond waarin drie toonaangevende artiesten de dansvloer achter zich laten en hun zich in een intieme setting heruitvinden; een eerbetoon aan de stad die hen muzikaal gevormd heeft, op de dag dat zij haar 750e verjaardag viert.
Het ADE Friends-programma staat bekend om zijn community-gerichte dagactiviteiten, variërend van maatschappelijke projecten en evenementen tot instore DJ-sessies en radio-livestreams, en van mode tot sport en lifestyle. Voor de 2025-editie gaat ADE Friends een samenwerking aan met Amsterdam 750. Het resultaat, ADE Friends x 750, biedt bewoners en bezoekers van de stad een geschenk van ADE: een uitnodiging aan heel Amsterdam om mee te vieren en kennis te maken met enkele van de meest inspirerende community-events van ADE.Binnen ADE Arts & Culture x 750 vinden dagelijks bijzondere evenementen plaats op iconische locaties in de stad, zoals ARTIS, het Concertgebouw, de Thomaskerk en het Wereldmuseum Amsterdam. De programmering belicht de diversiteit van Amsterdam en haar vele culturen.
Ook ADE Friends x 750 sluit aan: een reeks community-events die bewoners en bezoekers uitnodigen om samen te vieren, met activiteiten van maatschappelijke projecten tot instore DJ-sessies.
De samenwerking vormt de feestelijke opmaat naar 27 oktober 2025, wanneer Amsterdam precies 750 jaar bestaat en het jubileumjaar groots wordt afgesloten.
Het volledige ADE-programma en tickets zijn de komende maanden te vinden via www.amsterdam-dance-event.nl.