Wat begon met een taart van 75 meter op de Dam en eindigde met een spectaculaire show op het Museumplein: gister was het feest in de stad.
De burgemeesters en het bijna voltallige college trokken de stad in met taart: meer dan 10.000 stukken werden uitgedeeld aan bewoners in verschillende stadsdelen. Op straat klonk muziek, en in de OBA’s genoten jong en oud van een feestelijk programma. De verjaardag van de stad eindigde met een spectaculaire show op het Museumplein, vol bijzondere duetten van Nederlandse artiesten in aanwezigheid van het Koninklijke paar en de Prinses van Oranje. De show werd live uitgezonden op de NPO1.
BEKIJK HIERONDER DE AFTERMOVIE VAN DE 750STE VERJAARDAG
“Amsterdam, wat was je mooi – van Zuidas tot Zuidoost, beneden en boven het IJ. De Nationale Viering Amsterdam 750, en daarmee het jubileumjaar, zit erop! Met een brede glimlach en een koninklijke traan kijken we terug op een onvergetelijke avond, waarin Amsterdam de hand uitstak naar de rest van Nederland om te vieren hoe de hoofdstad ons verbindt” Sietse Bakker Programmadirecteur Amsterdam 750
“Amsterdam, wat was je mooi – van Zuidas tot Zuidoost, beneden en boven het IJ. De Nationale Viering Amsterdam 750, en daarmee het jubileumjaar, zit erop! Met een brede glimlach en een koninklijke traan kijken we terug op een onvergetelijke avond, waarin Amsterdam de hand uitstak naar de rest van Nederland om te vieren hoe de hoofdstad ons verbindt”