Sla navigate over

Rosemary brengt mensen samen

08 september 2025
Geschreven
Zuidoost
Heden
Verleden
Lief voor elkaar
Zorg

Rosemary Owusu-Agyemang (54) woont sinds 2008 met haar gezin in Reigersbos. Daarvoor woonde ze in andere wijken in Zuidoost. Ik tref haar op twee verschillende werkplekken in Reigersbos, waar zij als maatschappelijk werker mensen helpt, die moeite hebben met het doorgronden van de Nederlandse taal en bureaucratie.

Rosemary (tweede van rechts) brengt mensen samen en geeft praktische ondersteuning. Foto: Joke Lamptey

Rosemary ondersteunt gedocumenteerde en ongedocumenteerde buurtgenoten met administratieve en praktische zaken. Als ik op een maandagochtend naar de Kazerne kom, is daar een naai-inloop bezig, die Rosemary heeft opgezet. Je kunt langskomen voor het naaien, maar ook voor andere zaken. Een vraag over een lastige brief? De belastingaangifte? Of zin in contact en een praatje? Het kan allemaal, laagdrempelig en gezellig. Dat is de kracht van stichting Boafo van waaruit Rosemary werkt.

Ze vertelt dat er momenteel concrete plannen zijn voor computerlessen. ‘In deze gedigitaliseerde wereld zou het goed zijn als veel meer mensen zelf hun weg kunnen vinden in de administratiesystemen van Nederland. Ook taallessen, samen bewegen en het tegengaan van eenzaamheid door leuke activiteiten te organiseren, staan hoog op de agenda van stichting Boafo.

“In de coronaperiode was Rosemary degene in Reigersbos, die voedselbonnen uitdeelde, zodat mensen die weinig te besteden hebben, toch konden eten.”

Als allround maatschappelijk werker, werkt Rosemary samen met het Reigersbos Medical Center, een kleinschalige huisartsenpraktijk vlakbij het metrostation. Veel van haar cliënten gaan daar met hun gezondheidsproblemen naartoe en zij verwijzen mensen met maatschappelijke problemen naar haar door. ‘In het multiculturele Reigersbos, met veel inwoners met een Afrikaanse achtergrond, is diversiteit bij hulpverleningsinstanties belangrijk’, vindt Rosemary.

In de coronaperiode was Rosemary degene in Reigersbos, die voedselbonnen uitdeelde, zodat mensen die weinig te besteden hadden, toch konden eten. Met name de ongedocumenteerde bewoners dreigden overal buiten de boot te vallen. Het was voor hen nog moelijker dan voor anderen, want hun inkomen viel vaak weg en ze konden niet terecht bij de voedselbanken.

De stichting Boafo heeft als veelzeggend motto ‘hope for the future’. De stichting werkt samen met het Rode Kruis en zet zich al meer dan 20 jaar in voor doelgroepen, die moeite hebben om te integreren in de Nederlandse samenleving. Naast praktische ondersteuning zijn ook ontwikkeling, empowerment en een vak leren belangrijke elementen die de stichting promoot. Veel hulpvragen komen van mensen met een West Afrikaanse achtergrond, maar iedereen is welkom!

 

Auteur: Joke Lamptey

Het bovenstaand verhaal is onderdeel van het boek ‘Reigersbos, 40 jaar verzameld in verhalen’, dat wordt uitgegeven door Platform Reigers (bewonersplatform van Reigersbos) in het kader van het 750 jarig bestaan van Amsterdam.

Copyright © Platform Reigers 2025

Het boek is gratis beschikbaar voor bewoners van Reigersbos. Voor anderen is de verkoopprijs € 14,95. Het aantal boeken is beperkt. OP=OP

Aanmelding kan via verhalenboek40jaar@platformreigers.nl onder vermelding ‘Reigersbos, 40 jaar verzameld in verhalen’, met naam, woonadres en emailadres.

                                                                                               

* De verhalen die worden gepubliceerd op deze website weerspiegelen niet per se het beleid van de gemeente Amsterdam, maar zijn een creatieve uiting van de makers.