Sla navigate over

Techno DJs die je helpen je hartslag te verlagen

23 oktober 2025
Video
Zuid
Heden
The Spirit of Amsterdam

Veel mensen vragen zich af: waarom een 18 uur durende ambient marathon op een festival dat draait om verbinding? Voor ons is dat eenvoudig te beantwoorden.

ZERØ BPM

ZERØ BPM is een uitnodiging tot verstilling. Waar Holy Grail de fysieke strijd belicht, richt ZERØ BPM zich op de innerlijke.  In een wereld die steeds sneller draait, vraagt dit event je om stil te vallen — om je hartslag te verlagen, je ademhaling te verdiepen en je aandacht te verleggen van buiten naar binnen.

Op 23 november 2024 verandert de Thomaskerk in Amsterdam-Zuid in een heiligdom van geluid, licht en bewustzijn. Gedurende 18 uur creëren vijftien toonaangevende artiesten uit de Amsterdamse technoscene — onder wie Jeans, Woody92, Luna Ludmila, Mirella Kroes en Shoal — een reis door diepe, introspectieve soundscapes.

Performancekunstenaar Bruno Sitton mediteert onafgebroken in het hart van de kerk, en nodigt het publiek uit om met hem mee te vertragen.
Geen woorden, geen drank, geen dansvloer — enkel adem, stilte en resonantie.

Tussen de klanken verrijst ‘Arbor’, een acht meter hoge digitale boom van lichtkunstenaar Vincent Rang, die symbool staat voor de verbinding tussen generaties.
Het licht ademt met de muziek mee, alsof de kerk zelf leeft.

Stefan Beek, bedenker van het concept, vat het samen:

ZERØ BPM is een oproep tot stilte — tot herverbinding met onszelf en met de wereld om ons heen. Wanneer we vertragen, ontdekken we wat werkelijk van waarde is.”

In de Thomas wordt niet gefeest, maar gevoeld. Niet versneld, maar vertraagd. En juist daarin schuilt de spirit.

ZERØ BPM is een productie van The Spirit of Amsterdam, in samenwerking met Orphic, Radio Radio, Terra, Ratherlost en De Thomas.

🕖 Wanneer: 23 november, 07:00 – 01:30
📍 Locatie: De Thomas, Amsterdam-Zuid
🎟️ Tickets vanaf €15 (€7,50 Stadspas)

Get tickets!

The Spirit of Amsterdam

The Spirit is a festival, platform, and network that brings people together around art, meaning, and social themes. We develop programs that inspire calm, connection, and wonder in places originally built for that purpose: churches, mosques, synagogues, temples, and special heritage sites. 27, 28, 29 and 30 november!

Meer weten?

* De verhalen die worden gepubliceerd op deze website weerspiegelen niet per se het beleid van de gemeente Amsterdam, maar zijn een creatieve uiting van de makers.