Sla navigate over

Mokum wat maak je me nou

23 oktober 2025
Video
Hele stad
Verleden
Heden
Bouwers van de stad
De wereld en Amsterdam

Max Sordam schrijver en voormalig gevangenbewaarder heeft Surinaamse roots & Ibrahim Görmez voorvechter van de Turkse gemeenschap en oud directeur van de Islamitische omroep.

Serie

In deze 13-delige serie vertellen Amsterdammers van 80 jaar en ouder met verschillende achtergronden en uit alle stadsdelen, aan de hand van persoonlijke verhalen uit de afgelopen eeuw, wat de stad voor hen betekent. En bovenal hoe het vroeger was en hoe het vandaag de dag is, om in de hoofdstad te leven. De reeks brengt hiermee tegelijk een ode aan de oudere generatie Amsterdammers, die met hun levens, idealen en verhalen nog altijd voelbaar aanwezig is in de stad.

Elke aflevering begint met de gelijknamige titelsong gecomponeerd door Clous van Mechelen, zingend en spelend op accordeon. Acteur Rob van Houten introduceert de geportretteerden voorafgegaan door de woorden: “Deze generatie heeft Amsterdam mede gevormd tot de stad die we vandaag kennen: veelzijdig, eigenzinnig en met een onmiskenbare identiteit. Vanuit het dagelijks leven in Mokum ontvouwen zich verhalen over emancipatie, vrede en links idealisme”

  1. Jan de Bie oprichter van het Jordaan Festival & André Pijlman oud profvoetballer bij DWS.
  2. Lenny Moeskops is fotograaf, ontwerper en model & Wim Koopman marktkoopman op de Albert Cuyp.
  3. Hedwig Klemann kwam uit Indonesië naar Nederland & de in Amsterdam geboren Guillaume Lo-A-Njoe met Surinaamse roots.
  4. Max Sordam schrijver en voormalig gevangenbewaarder heeft Surinaamse roots & Ibrahim Görmez voorvechter van de Turkse gemeenschap en oud directeur van de Islamitische omroep.
  5. Myriam Mater & componist Theo Loevendie over de Tweede Wereldoorlog.
  6. Hans Plomp & Guus Luijters, waren schrijvers en idealisten. Over Ruigoord en een boek over joodse kinderen.
  7. Jip van Leeuwen oprichter van de Gay Games & Bob Bakker oud brandweerman en vrijwilliger.
  8. Bob Vinkenoog oud huisarts & Frans Leidelmeijer kunsthandelaar met Indische roots, kwam met de boot uit Surabaya naar Amsterdam.
  9. Nico Knapper zanger, producent en televisieregisseur & Peter Faber veelzijdig acteur.
  10. Roel van Duijn, voormalig wethouder en provo & Hans Knoop, journalist en schrijver.
  11. Jan Janssen & Cees Holtkamp zijn beiden naar Amsterdam gekomen en maakten naam met schoenen, verfijnde patisserie en kroket.
  12. Henriette Posthuma de Boer, zangeres en muziekjournalist over de jaren 70/80 & Eva Smit oud tv-presentator en journalist, over de Tweede Wereldoorlog en verraad.
  13. Clous van Mechelen muzikant pur sang & Rob van Houten acteur, mimespeler en beeldend kunstenaar

Lengte: 13 x 40 minuten.

Uitzending door NH Media: op dinsdag en donderdag vanaf dinsdag 30 september 2025.

Regie: Eugène van den Bosch

Camera: Rob de Bruijn, Minke Faber, Laurens Niezen, Arnold van Ooster, Robert Weelinck

Montage: Rico Derks

Mixage: Freek Philippi

Componist: Clous van Mechelen

Titelontwerp: PlanetX

Productie NH: Lotte van der Krogt, Cheryl Lagerweij

Producent: Bernet Crucq/ CQ Film

Een coproductie van CQ Film en NH Media

Met speciale dank aan Rederij Kooij en Het Stadsarchief Amsterdam. De serie is mede mogelijk gemaakt dankzij bijdragen van: Stichting Amsterdam 750, Het Amsterdams Fonds voor de Kunst, de Provincie Noord-Holland en Het Cultuurfonds Noord-Holland.

 

* De verhalen die worden gepubliceerd op deze website weerspiegelen niet per se het beleid van de gemeente Amsterdam, maar zijn een creatieve uiting van de makers.