Sla navigate over

Zingen over de dijk

11 juli 2025
Muziek
Nieuw-West
Verleden

In 2002 maakte Jan van der Meij, samen met Jan Paul van Spaendonck het album ‘Nieuw West 50 jaar’. Op dit album staat het nummer De Dijk 2 waarin prachtige jeugdherinneringen over spelen en gymmen op de dijk worden bezongen.

Het Van Eesteren Museum

Het Van Eesteren Museum bevindt zich aan de Sloterplas, het kloppende hart van Amsterdam Nieuw-West. Hoe deze Amsterdamse tuinstad stedenbouwkundig tot stand is gekomen is natuurlijk interessant, maar vertelt niet het hele verhaal. De stad wordt namelijk geleefd en gemaakt door de mensen die er wonen. Vanaf de aanleg van Nieuw-West in de jaren ‘50 tot het heden zijn er talloze herinneringen gemaakt, bijzondere ontmoetingen tot stand gekomen en vele verhalen geschreven. De verhalen uit dit bijzondere stadsdeel maken deel uit van het gedeelde erfgoed van Nieuw-West. Woon jij ook in Nieuw-West? Misschien herken je je wel in een van de verhalen. Of heb je zelf een mooi verhaal te vertellen? Dan horen wij dat graag.

meer weten?

* De verhalen die worden gepubliceerd op deze website weerspiegelen niet per se het beleid van de gemeente Amsterdam, maar zijn een creatieve uiting van de makers.